نیاز به تعمیر یخچال یکی از ناراحت کننده ترین اتفاقات در منزل می تواند باشد. این اتفاق برای اکثر مردم نه تنها ناراحت کننده می باشد حتی امری اورژانسی تلقی می شود. در مواجه با همچین شرایطی این سوال در ابتدا مطرح می شود که آیا می توان خودمان این مشکل را بر طرف کنیم یا باد از یک متخصص تعمیر یخچال کمک بگیریم.

برای پاسخ به این سؤال ، ابتدا باید تفاوت بین یک مشکل تعمیر ساید بای ساید فریجیدر و چیزی را که به خدمات تخصصی نیاز دارد ، بدانید.

تعمیراتی که نیاز به خدمات حرفه ای دارند

هر چیزی که شامل سیستم آب بندی شده یا برقی یخچال باشد نیاز به خدمات تخصصی دارد. سیستم آب بندی شده از کلیه اجزای تشکیل دهنده مبرد مانند موارد زیر می باشد:

  • لوله مکش
  • کندانسور
  • کمپرسور

 

شما باید مجوز مناسب برای کار با سیستم های بسته را داشته باشید و به آن مسلط باشید. شما همچنین می خواهید از سیستم الکتریکی دوری کنید زیرا این یک خطر احتمالی ایمنی است که می تواند جان شما را به خطر بیاندازد.

برخی از تعمیرات رایج چیست؟

این به معنای این است که تعمیراتی وجود دارد که می توانید برای صرفه جویی در وقت و هزینه انجام دهید.

واشر درب

تعمیر واشر درب یکی از کارهای است که شما می توانید در تعمیر یخچال در منزل انجام دهید. اگر یخ زدگی را در یخچال یا فریزر خود مشاهده می کنید ، ممکن است مشکل درب باشد. یخ زدگی می تواند نشانه عدم بسته شدن یا آب بندی صحیح باشد. برخی از مدل های جدید دارای آلارم در می باشند ، اما حتی این تضمینی برای گرفتن یک مهر و موم مناسب نیز نیست.

برای اطمینان از بسته شدن کامل درب ، چند کار وجود دارد:

  • هنگام بسته شدن در خوب به آن دقت کنید. برای اطمینان از این کار دوبار انجام دهید.
  • تعویض واشر در. مدلهای جدید ممکن است دارای سیستم واشر فشار باشند ، به این معنی که تمام آنچه شما انجام می دهید این است که مدل قدیمی را بکشید و واشر جدید را به داخل شیار فشار دهید. برای واحدهای قدیمی ممکن است ارزش این کار را نداشته باشد ، بنابراین وقت آن است که یک یخچال جدید در نظر بگیرید.

 

درهای نا متوازن

گاهی در رابطه با یخچال و فریزرها ، ممکن است متوجه شوید که درها از هم تراز نیستند. غالباً این کار برای تنظیم سطح نیاز به تنظیم دارد. دوباره به پاهای جلوی یخچال نگاه کنید تا مشکل برطرف شود.

در بعضی موارد ، ممکن است مکانیزم تنظیم متفاوت فقط برای درها وجود داشته باشد. شماره مدل خود را Google کنید تا قبل از شروع نحوه انجام این تعمیر را ببینید.

 

کویل های کندانسور کثیف

تمیز کردن کویل های کندانسور کاری است که شما باید انجام دهید حتی اگر مشکلی نداشته باشید زیرا باعث افزایش کارایی یخچال می شود. کویل های کندانسور کثیف می توانند دمای واحد را تحت تأثیر قرار دهند.

فیلتر آب کثیف

تعمیر فیلتر آب کثیف یکی از کارهای است که شما می توانید در تعمیر یخچال در منزل انجام دهید. ممکن است متوجه تغییر نحوه یخ یخچال شوید. مکعب ها ممکن است شکل نادرست باشند ، یا ممکن است همه در یک انتها بیرون بیایند. این علائم کلاسیک از فیلتر آب کثیف است. شما باید برای تغییر فیلتر هر شش ماه یکبار برنامه ریزی کنید.

همه یخچال و فریزرها ارزش تعمیر یخچال در منزل را ندارند. اگر تصمیم دارید که زمان تعویض شما باشد ، اجازه دهید یکی از متخصصان تاپ امداد به شما کمک کند مدل مناسب را پیدا کنید.

https://topemdad.ir/تعمیر-یخچال-در-منزل/

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هشتم خرداد 1399 ساعت 10:12 توسط بدون نظر

كوكائين يك ماده پودري سفيد است كه با سيستم عصبي مركزي بدن واكنش نشان مي دهد و انرژي و سرخوشي ايجاد مي كند. اين غالباً اسنيف مي شود ، اما مي تواند دود شود (كه به عنوان “آزاد كردن” نيز شناخته مي شود) يا در آب حل شود و تزريق شود. كوكايين همچنين به كك يا پودر گفته مي شود.

اگرچه امروزه بيشتر مردم مي دانند كه كوكائين اعتياد آور است ، اما هزاران نفر هنوز به سمت آن كشيده مي شوند. 1800 آمريكايي هر روز براي اولين بار با كوكايين را آزمايش مي كنند. اكنون براي شركت در كمپ ترك اعتياد به كوكائين كمك بگيريد.

اثرات مصرف كوكائين

هرگونه مصرف كوكائين به دليل سوء مصرف مواد غيرقانوني محسوب مي شود. كوكايين يك محرك سيستم عصبي مركزي است كه با تحريك مقادير زياد دوپامين ، يك ماده شيميايي مغز كه با لذت و پاداش همراه است ، بر مغز تأثير مي گذارد. با گذشت زمان ، كوكايين بر روي هر قسمت از بدن كه داراي اثرات شديد در طولاني مدت است ، منفي مي كند. از جمله اثرات دائمي مي تواند باعث ايجاد ژنتيك در سلول هاي مغزي ، سلول هاي عصبي و پروتئين ها شود.

ساير اثرات استفاده از كوكايين عبارتند از:

  • حرف زدن زياد
  • هيجان
  • هوشياري
  • اضطراب بيش از حد

نحوه استفاده افراد از كوكائين باعث تغيير در قدرت و مدت اثرات نيز مي شود. اثرات هيجاني آن كوتاه مدت است و تقريباً 15 تا 30 دقيقه طول مي كشد. استعمال دخانيات يا تزريق كوكايين شديدتر است اما براي مدت زماني كوتاهتر و در حدود 5 تا 10 دقيقه ادامه دارد. بيشتر كاربران كوكايين به منظور حفظ اثرات مطلوب ، مرتباً دوز بالا مصرف مي كنند.

سوء مصرف كوكايين به ويژه خطرناك است زيرا ادامه استفاده باعث ايجاد فشار در قلب مي شود. شايع ترين علت مرگ در مصرف كنندگان مكرر كوكائين سكته مغزي يا ايست قلبي است. اگر شما يا شخصي كه مي شناسيد سوء استفاده از كوكايين دارد ، همين حالا با تماس به كمپ ترك اعتياد رهپويان بيداري كمك بگيريد.

اعتياد به كوكائين

كوكائين يك داروي بسيار اعتياد آور است ، اما تشخيص اعتياد به آن دشوار است. ولع مصرف كوكايين و ناديده گرفتن عواقب ناشي از آن علائم اعتياد است.

اعتياد رواني اغلب دشوارترين بخش براي غلبه بر آن است ، اگرچه علائم جسمي غيرقابل انكار و اعتياد نيز وجود دارد. كسي كه به طور مكرر از كوكائين استفاده مي كند ، وابستگي به آن ايجاد مي كند ، به اين معني كه براي احساس طبيعي نياز به داشتن آن دارند. پس از ايجاد وابستگي ، تحمل ايجاد مي شود و هنگام قطع مصرف علائم ترك ظاهر مي شود.

هنگامي كه كسي به كوكايين اعتياد پيدا كرد ، متوقف كردن آن بسيار سخت است. دليل آن اين است كه كوكائين به طور غير طبيعي سطح دوپامين را در مغز افزايش مي دهد و در نهايت دوباره برنامه ريزي سيستم پاداش مغز را انجام مي دهد.

اگرچه برخي از افراد قادر به ترك خود هستند ، اما بسياري از آنها به درمان يا توانبخشي احتياج دارند.

كوكائين و ساير مواد مخدر

بسياري از افرادي كه با كوكائين آزمايش مي كنند ، معمولاً در محيط هايي كه از مواد ديگر استفاده مي شوند ، اين كار را انجام مي دهند. به همين دليل ، بسياري از افراد مبتلا به اعتياد به كوكايين ممكن است وابسته به مواد ديگري مانند الكل يا ماري جوانا باشند. اين امر به عنوان استفاده از مواد مخدر شناخته شده است و به ويژه خطرناك است ، زيرا خطر مصرف بيش از حد كشنده را افزايش مي دهد.

كوكائين و الكل غالباً در كنار هم مورد استفاده قرار مي گيرند ، تا جايي كه الكل مي تواند محرك بهبودي كاربران كوكايين باشد. به همين دليل ، پرهيز از تمام داروها در دوران بهبودي بسيار مهم است. استفاده از هروئين و كوكايين در كنار هم مسلماً خطرناك ترين تركيبات دارويي شامل كوكايين است.

http://rahpooyanebidari.ir/كوكائين/

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1399 ساعت 12:18 توسط بدون نظر