جارو برقي يك وسيله جدايي ناپذير براي تميز كردن خانه شما است، اما از آنجا كه قطعات متحرك زيادي دارند مي توانند به راحتي بشكنند و نياز به تعمير جاروبرقي و تعمير جاروشارژي در منزل داشته باشيد. اگر جاروبرقي شما مانند گذشته كار نمي كند، بسياري از جوانب وجود دارد كه مي توانيد توسط خودتان آن را بررسي كنيد و سعي كنيد در خانه برطرف كنيد. اگرچه همه جاروبرقي ها به طور متفاوتي ساخته شده اند، اما عيب يابي مشكلات مشترك به طور مشابه بين مارك ها انجام مي شود. هنگامي كه شما مي دانيد كه چگونه به رفع اصلاحات اساسي در جاروبرقي خود بپردازيد، مي توانيد در هر زمان ديگري دوباره آن را راه بياندازيد!

يافتن مشكل

۱)در صورت بروز مشكل مكش، لوله ها، فيلترها و غلطك ها را بررسي كنيد. اگر غلتك از كار افتاده باشد يا اگر لوله ها و فيلترها بسته شده باشند، بسياري از جاروبرقي ها مكش خود را از دست مي دهند. براي تعمير جاروبرقي خود را وارونه كنيد و آن را روشن كنيد تا ببينيد غلتك مي چرخد ​​يا خير. سپس لوله ها و نازل ها را بررسي كنيد تا مانع انسداد نشده باشند. به فيلتر نگاه كنيد تا ببينيد كه پر از خاك و گرد و غبار است يا خير.
ضميمه هاي موجود در انتهاي شلنگ لوله خود را بررسي كنيد تا ببينيد تا چيزي آيا آنها را مسدود كرده است يا خير.

۲)اگر صداي جاروبرقي شما در حد معمول نيست به كيسه نگاه كنيد. اگر صدايي غيرمعمول را از پايين جاروبرقي خود مي شنويد يا اينكه مكش به اندازه كافي نيست، بررسي كنيد كه آيا كيسه پرشده است يا خير. اگر اينطور باشد ، بايد آن را جايگزين كنيد.
كيسه هاي جاروبرقي را مي توان از فروشگاه هاي بهسازي منزل و همچنين خرده فروشان آنلاين خريداري كرد.

بعضي اوقات ، اگر خلاء شما مكش را از دست بدهد، ممكن است به اين دليل باشد كه كيسه يا قوطي پر از زباله است. كيسه را بررسي كنيد تا ببينيد آيا پر است كه در صورت نياز آن را جايگزين كنيد. اگر خلاء قوطي شما وجود دارد ، قبل از قرار دادن مجدد دستگاه ، آن را خالي كنيد و آن را با آب صابون تميز كنيد.
قبل از اتصال مجدد آن به دستگاه خود اطمينان حاصل كنيد كه يك قوطي جارو برقي كاملاً خشك باشد.

تعميرجاروبرقي در منزل

تعميرجاروبرقي در منزل

۳)اطمينان حاصل كنيد كه جاروبرقي هنگام وصل شدن به لوله كار مي كند. سعي كنيد جاروبرقي خود را به برق وصل كنيد و آن را با سوئيچ روشن كنيد. اگر كار نكند يا به طور تصادفي شروع شود و متوقف شود ، ممكن است لوله شكسته شده و نياز به تعويض داشته باشد.
موتور داخل نيز ممكن است خراب باشد اما در خانه قابل تعمير نيست. قبل از جابجايي، ابتدا اين افزونه را تعمير كنيد، اما اگر كار نكرد ، جاروبرقي را به يك تعميرگاه ببريد.

تعميرجاروبرقي در منزل

تعميرجاروبرقي در منزل

تميز كردن غلتك

۱)براي تعمير و تميز كردن غلتك جارو برقي صفحه پايين جاروبرقي خود را برداريد. جاروبرقي خود را به صورت وارونه چرخانده و پيچ ها را در قسمت پايين دستگاه خود پيدا كنيد. براي دسترسي به غلطك برس زير آن ، بشقاب پاييني را شل كنيد.
بعضي از جاروبرقي ها كليپ هاي ساده اي دارند كه مي توانيد براي رها كردن صفحه زيرين آن را روشن يا فشار دهيد. پايين جاروبرقي خود را بررسي كنيد تا ببينيد چه ابزارهايي براي حذف آن نياز داريد.
قبل از انجام هرگونه تعمير، مطمئن شويد كه جاروبرقي شما وصل به برق وصل نشده باشد.

تعميرجاروبرقي در منزل

تعميرجاروبرقي در منزل

۲)غلتك را از جايش جدا كنيد. پيچ هايي كه غلتك قلم مو را در جاي خود نگه مي دارند، معمولاً در طرفين يافت مي شوند، اما ممكن است بين مارك هاي مختلف متفاوت باشد. از پيچ گوشتي استفاده كنيد تا پيچ هايي كه غلتك را نگه دارند، جدا كنيد و هنگامي كه كاملاً سست شد، آن را بيرون بكشيد.
بعضي از غلطكها ممكن است يك پيچ پنهان در طرف داشته باشند تا آنها را در محل وصل نگه دارد. اگر غلتك بلافاصله بيرون نيامده است ، آن را با دست بچرخانيد تا هر گونه پيچ اضافي را بررسي كنيد.

تعمير جارو برقي در منزل

تعمير جارو برقي در منزل

۳)همانطور كه جاروبرقي شما از اطراف خانه شما كثيفي و موي خود را جمع مي كند، مي تواند در اطراف غلتك پيچيده شده و از چرخش آن جلوگيري كند. ابتدا با انگشتان خود هر نوع بقاياي بزرگ را جدا كنيد. سپس موها را با يك جفت قيچي برش دهيد تا بتوانيد به راحتي آن را از غلتك بيرون بكشيد.
يك زباله را در همان نزديكي نگه داريد تا بتوانيد موها و موهاي زائد را سريعاً بيرون بريزيد.
مراقب باشيد كه موهاي بر روي غلتك خود را قطع نكنيد.

تعمير جارو برقي در منزل

تعمير جارو برقي در منزل

۴)براي خلاص شدن از شر ساير زباله ها مثل غبار مي توانيد از پاك كننده الكل براي پاك كردن قسمت داخلي خلاء خود استفاده كنيد. الكل به سرعت تبخير مي شود.

تعمير جارو برقي در منزل

تعمير جارو برقي در منزل


۵)غلتك را دوباره درون جاروبرقي خود قرار دهيد. غلتك را دوباره در جاي خود قرار دهيد و پيچ ها را ببنديد تا در داخل محكم نگه داشته شود. قبل از وصل كردن جاروبرقي خود و روشن كردن صفحه پايين آن را دوباره روشن كنيد. بررسي كنيد كه غلتك به طور صحيح در حال چرخش است.

عوض كردن تسمه

۱)براي تعمير قسمت پايين جاروبرقي خود را با پيچ گوشتي باز كنيد. جاروبرقي را روي آن بچرخانيد و صفحه پايين را از جاروبرقي خود با استفاده از پيچ گوشتي جدا كنيد. هنگامي كه صفحه پشتي را خاموش مي كنيد، بايد برس غلتك و تسمه را به موتور متصل كنيد.
جاروبرقي خود را هنگام تعويض تسمه از برق جدا نگه داريد تا كار نكند و انگشت خود را بكشيد.

تعمير جارو برقي در منزل

تعمير جارو برقي در منزل

۲)تسمه را در كنار يا مركز پايه جاروبرقي خود پيدا كرده و آن را برداريد. اگر جاروبرقي شما مكش جانبي دارد، به دنبال تسمه در طرف مقابل آن باشيد كه لوله به آن وصل شود. اگر جاروبرقي داريد كه يك واحد مكش مركزي دارد، تسمه در وسط صفحه پايين قرار خواهد گرفت. تسمه را از اسپيندل فلزي و از برس غلتكي باز كنيد تا آن را جدا كنيد.
بعضي از جاروبرقي ها براي جايگزيني تسمه نياز دارند كه برس غلتكي را برداريد.

تعمير جاروبرقي در منزل

تعمير جاروبرقي در منزل

۳) براي تعمير جاروبرقي تسمه جديد را روي اسپيندل و غلتك قرار دهيد. تسمه جديد را در اطراف اسپيندل فلزي كه به موتور وصل مي شود حلقه كنيد. سپس كمربند را محكم ببنديد تا در اطراف برس غلتكي حلقه شود. اطمينان حاصل كنيد كه كمربند خراشيده نشده در طرف و يا خراشيدن هر چيزي نيست.
تسمه هاي تعويض را مي توان به صورت آنلاين و يا از فروشگاه هاي تعمير جاروبرقي خريداري كرد. تسمه مورد نياز ممكن است به مدل جاروبرقي مورد استفاده شما بستگي داشته باشد، بنابراين حتماً تسمه هاي ساخته شده براي دستگاه مورد نظر خود را بخريد.

تعمير جاروبرقي در منزل

تعمير جارو برقي در منزل

۴)غلتك را با دست بچرخانيد تا هرگونه فشار يا ضخامت را بررسي كنيد. قبل از تعويض صفحه پايين ، قلم مو را به آرامي با دست بچرخانيد تا كمربند بتواند بچرخد. اطمينان حاصل كنيد كه كمربند در خلاء شما خسته نمي شود و يا ممكن است دوباره شكسته شود.

تعمير جاروبرقي در منزل

تعمير جاروبرقي در منزل

۵)جاروبرقي خود را روشن كنيد تا ببينيد آيا دوباره كار مي كند يا خير. جاروبرقي خود را وارونه نگه داريد و آن را وصل كنيد. غلتك را بررسي كنيد تا ببينيد تسمه در حال چرخش است يا خير. اگر هنوز كار نكند، ممكن است در مورد موتور مشكل ايجاد شود و نياز به يك تكنسين داشته باشد. مي توانيد در اين موارد با مركز تعمير جاروبرقي تاپ امداد تماس بگيريد.

تعمير جارو برقي در منزل

تعمير جارو برقي در منزل

+ نوشته شده در پنج شنبه هفتم فروردین 1399 ساعت 13:3 توسط بدون نظر